Hata mesajı

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/antalyalastikci.com/httpdocs/includes/file.phar.inc).

Mesafeli Satış Sözleşmesi

www.antalyalastikci.com ÜRÜN SATIŞ SÖZLEŞMESİ 

MADDE 1: TARAFLAR 

Antalyalastikci.com – Mustafa ŞİMŞEK 

 • Adres: Muratpaşa Mahallesi Evliya Çelebi Caddesi 54/A Muratpaşa / ANTALYA
 • Tel: 00 90 242 243 93 25 - 00 90 533 259 50 49 
 • Faks: 00 90 242 243 93 25 
 • Müşteri: www.antalyalastikci.com sitesinin satışa sunduğu ürünleri satın alan gerçek ya da tüzel kişi 
 • Fatura: Sipariş sırasında kullanıcının verdiği bilgilere göre düzenlenecektir. Kurumlar fatura bilgilerini, bireyler TC kimlik numaralarını eksiksiz ve doğru olarak yazmalıdırlar. 
 • Ürünler: www.antalyalastikci.com web sitesinde satışa sunulmuş olan tüm ürünler 

MADDE 2: TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMÜLÜKLERİ 

Sipariş ve Teslimat 

 • Mesai saati dışında ödemesi yapılan ürünün işlemleri, ödemeyi takip eden ilk mesai saati içinde başlatılır.
 • antalyalastikci.com üzerinden satışı yapılan ürünler en geç 5 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmasıyla kullanıcının belirttiği adrese teslim edilir.
 • www.antalyalastikci.com açık ihalelerin gerçekleştiği gong bölümünde kullanıcıların kazanmış olduğu ürünlerin kargo masraflarını www.antalyalastikci.com karşılar.
 • Avantaj fırsatı bölümünde ürünlerin bedeli kullanıcıların vermiş olduğu tekliften daha yüksek bir fiyatta son bulursa ürün kullanıcıya iade edilir ve ürün yeni fiyatından sepete eklenir.
 • www.antalyalastikci.com açık ihalelerin gerçekleştiği gong bölümünde kullanıcıların kazanmış olduğu ürünlerin kargo masraflarını karşılamayı kaldırma hakkını gizli tutar.
 • www.antalyalastikci.com ‘da yer alan avantaj fırsatı bölümünde ve hemen al ürünlerinde kargo masrafları www.antalyalastikci.com ‘un anlaşmalı kargo firması kullanılarak kullanıcıya yansıtılır.
 • Paragong (Fiyat azaltma Hakkı) satın alma ve üye hesabına yansıtılmasında mesai saati zorunluluğu yoktur. Buna rağmen teknik problemlerden kaynaklanabilecek gecikmeler oluşabilir. antalyalastikci.com Fiyat azaltma hakkının (Paragong) hesaba gecikme olmadan yansıtılmasını garanti ve taahhüt etmez.
 • Kargoda meydana gelebilecek gecikmelerden antalyalastikci.com sorumlu değildir.
 • Kargoda meydana gelebilecek kayıplardan kullanıcı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Kullanıcı satın aldığı ürünün kargoda kaybolması durumunda antalyalastikci.com ile irtibat kurarak tekrar talep edebilecektir.
 • Kullanıcı satın aldığı ürünün teslim edileceği iletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak bildirmekle yükümlüdür. antalyalastikci.com’un görev ve yükümlülüğü ürünün alıcıya teslim edilmesinden sonra son bulur.
 • www.antalyalastikci.com kullanıcıların kişisel bilgilerini gizli tutmakla yükümlüdür. Kullanıcıların kişisel bilgileri hiçbir kurum veya kullanıcı ile paylaşılamaz.
 • Teslimat sırasında ürünün kontrol edilmesi tamamıyla alıcının denetimi altındadır. Hasarlı veya ambalajı tahrip olmuş ürünlerle karşılaşıldığında tutanak tutulmalı ve antalyalastikci.com ile hiç vakit kaybetmeden irtibata geçilmelidir.
 • Alıcıya teslim edilen ürünün ayıplı çıkması durumunda kullanıcı en geç 7 iş günü içerisinde: İlk olarak şikayetini antalyalastikci.com’a bildirmeli şikayetini takiben şikayetin yazılı belgesi ile ayıplı ürünün teslim edildiği andaki durumunda, orijinal ambalajıyla antalyalastikci.com’un anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle antalyalastikci.com’a ulaştırılmalıdır.
 • antalyalastikci.com kullanıcının satın aldığı ürünün özelliklerini bilerek satın aldığını kabul eder. Satın alınan ürünün üyenin isteklerini karşılamamasından antalyalastikci.com sorumlu tutulamaz.

MADDE 3: KULLANICI ÖDEME SEÇENEKLERİ

Kullanıcılar satın almış oldukları ürünlerin ve açık ihalelere girmek için satın almaları gereken fiyat azaltma haklarının ödemelerini (Paragong) kredi kartı gerçekleştirirler. Kredi kartı ile gerçekleştirilen ödemelerde her banka kredi kartında farlılık gösteren taksitli ödeme seçenekleri bulunmaktadır. 

MADDE 4: GERİ ÖDEME

Kullanıcı Kredi kartının kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını kullanıcıya iade eder. 

MADDE 5: CAYMA HAKKI 

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz. 

395 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. 

 • antalyalastikci.com’a ürünün teslim tarihinden itibaren en geç 5 iş günü içerisinde ürünün orijinal ambalajı tahrip edilmeden, ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, ürünün içinde bulunan tüm aksesuarlar eksiksiz ve tahrip olmamış şekilde gönderildiğinde her türlü ürün iade edilebilir. İade edilmek istenen ürünle birlikte ürünün satış faturası ( Tüm kopyaları ile birlikte) bulunmalıdır.
 • Ürün iade isteğinin tüzel kişiler tarafından yapılması durumunda iade faturası düzenlenmelidir. İade faturası antalyalastikci.com’a gönderilmediği takdirde hiçbir şekilde ürünün iadesi gerçekleştirilmez.
 • Fiyat azaltma hakkı (Paragong) hiçbir şekilde iade edilemez.
 • Orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir çizik, yırtılma, bant-etiket, kullanılma, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa iade kabul edilmez.
 • antalyalastikci.com kullanıcının ödemiş olduğu tüm bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri kullanıcıya iade eder ve satmış olduğu ürünü en geç 10 gün içinde geri alır.
 • Ürün iadelerinde kargo masrafları antalyalastikci.com’a aittir, cayma hakkını kullanarak ürün iadesi ve değişim durumunda kargo masrafını kullanıcı karşılar.

MADDE 6: KREDİ KARTI İADE PROSEDÜRÜ 

İadesi istenen ürünlerde alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa üyeler ürünü kaç taksitle almışsa banka müşteriye ödemesini taksitle yapmaktadır. antalyalastikci.com bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların üyelerin kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. Üyenin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tutarları ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve üye iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. 

Kredi kartı ile alınmış mal iadesi durumunda antalyalastikci.com, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Üyeye nakit para ile geri ödeme yapamaz. 

MADDE 7: ÜRÜN İADE SÜREÇLERİ 

 • İade süreci ürünün iade koşullarına uygun olup olmadığının belirlenmesini takiben başlar.
 • Bazı ürünlerde ürün iadesi kabul edilmez. Bir defaya mahsus kullanılan ürünler, kopyalanması mümkün olan yazılım ve programlar ve koruma bandı çıkarılmış ürünler.
 • Kullanıcıların iade etmek istedikleri ürünleri kargoda oluşabilecek hasarlara karşı korumak için mutlak suretle uygun pakette göndermesi gerekmektedir. Paketlemeden dolayı kargoda oluşabilecek ürün hasarlarından antalyalastikci.com sorumlu tutulamaz.

MADDE 8: GARANTİ ŞARTLARI

 • antalyalastikci.com web sitesinde satılan tüm ürünler ithalatçı veya üretici firmaların garantisi altındadır.
 • Satın alınan ürünlerin garanti süresi yasalarla belirlenmiş olup asgari 2 yıldır bazı ürünlerde garanti süresi iki yılın üzerine de çıkabilmektedir. Bu ürünleri ürün detaylarından veya antalyalastikci.com’dan öğrenebilirsiniz.
 • Garanti süresi devam ederken arızalanan ürünün yetkili servisi yoksa ürün antalyalastikci.com’a gönderilmelidir.
 • antalyalastikci.com web sitesinde satılan tüm ürünlerin içerisinde bulunan kullanım kavuzlarında tüm gerekli bilgiler mevcuttur.
 • antalyalastikci.com’a teslim edilen arızalı ürünün gerekli onarımı 7-15 iş günü içerisinde tamamlanır. Azami teknik servis süresi 30 gündür.
 • Bazı durumlarda ürünler garanti kapsamı dışında kalabilir. Bu durumlar kullanıcı hatalarından kaynaklanan durumlarda ortaya çıkar. (düşme, kırılma, dikkatsiz kullanım, yetkisiz servislerde tamirat gibi)

MADDE 9: TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklanan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahip olacaktır. 

Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9.maddesinin son fıkrası gereğince satıcı antalyalastikci.com, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı ileri sürerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu) ,sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa , bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüd eder, bu durumda üyenin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüt eder. 

antalyalastikci.com’un işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri,ulaşımın kesilmesi,yangın, deprem,sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda alıcı, antalyalastikci.com’un hiçbir sorumluluğu olmadığını,siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir.(kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ise kredi kartına iade için kredi kartına iade prosedürü Alıcı tarafından kabul edilir) 

MADDE 10: YETKİ 

 • İş bu sözleşmede oluşabilecek karşılıklı anlaşmazlıklarda Alıcının veya Satıcın yerleşim yerinde bulunan tüketici mahkemeleri yetkilidir.
 • antalyalastikci.com ile üyeler arasında çıkabilecek anlaşmazlıklarda antalyalastikci.com’un her türlü belge ve internet ortamında bulunan her türlü bilgi yazı ve kayıtların kesin olarak delil teşkil edeceğini ve bağlayıcı olduğunu taraflar kabul eder.

MADDE 11: SÖZLEŞMENİN SÜRESİ VE YÜRÜRLÜLÜK

İş bu sözleşme alıcı ve satıcı tarafın üzerinde anlaşmaları ile üyenin üye kaydı formunu doldurarak siteye üyelik başvurusu yapması üzerine site yöneticileri tarafından siteye üyelik başvurusunun onaylandığı tarihten itibaren süre sınırlaması olmaksızın yürürlüğe girmiştir.

Yorum